2.světová válka

25. ledna 2016 v 21:10 | AdlerCZ
2.světová válka samostná sice začala až v roce 1939, ale potenciální hrozba už zde byla od roku 1923 kdy se začali objevovat ze stínů fašisté... Dnes se budu zaobírat vlastním názorem na 2.světovou válku, tj. jak ji vnímám já a co podle mně byly nejzávažnější a naopak nejlepší důsledky...

Co vlastně?...

Teď trochu té Wiki :). 2.světová válka začala 1.9.1939 a skončila 2.9.1945 (tj. kapitulace Japonska). Bylo to nejničivější, nejvražedněší střetnutí dějin. Obětí této hrůzné války bylo více jak 60 milionů lidských životů. Bojovaly proti sobě Axis (tj. Osa) a Commonwealth (tj. Spojenci). Válka měla téměř podobu Freytagovy křivky napětí - Vzestup Osy = kolize, Vyrovnání sil = krize a Vítězný konec Spojenců = katarze/katastrofa.

Názor člověka 3.tisíciletí

Ač jsem na vlastní kůži WW2 nezažil, tak si dokáži představit hrůzy tehdejších lidí... Masové vraždění Židů, Romů či Slovanů; bitevní pole posetá stovkami ne-li tisíci mrtvými; rozbořené budovy, města; vraky válečných strojů atp. Válka jako samotná byla hrůzná, ale během jejího trvání přišlo spoustu nových objevů. Kupříkladu raketové palivo, proudové motory, lepší kanóny, lepší zbraně... Někteří by mohli namítat, že lepší zbraně = víc mrtvých, ale tak či tak by se na stejné či podobné zbraně přišlo o něco později, takže... :)
I když to může připadat neuvěřitelné tak už před válkou byly položeny základy laseru, Albert Einstein 1917.

Důsledky

Nad touto častí jsem se zamýšlel hodně dlouho... A nakonce akorát ze mně vypadlo, že lidstvo se (řekněme) poučilo, i když máme zbraně schopné zničit celou planetu, tak je nikdo zatím nepoužil, a žádný konflikt větší než např. Válka v Koreji, Vietnamu či Íráku zatím (opravdu zatím) nevznikl. Ale naopak, nebýt WW2 neznalo by lidstvo jaderné zbraně jelikož ty byly zkoumány právě za účelem války. Zas oproti tomuto, bychom se bez techniky vynalezené během WW2 nedostali do vesmíru tak rychle, dle mého odhadu bychom se bez WW2 nedostali na Měsíc dříve jak v r.1980.

A takto bych mohl přednášet pozitiva a rozvracet je negativy donekonečna...
Myslím , že pro představu to stačí.
Jen tak pro zasmátí :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama